Přípravy na 19. FFFI MU

13. 5. 2019

19. Filmový festival Fakulty informatiky Masarykovy univerzity se kvapem blíží, a tak se události dávají do pohybu, propagační video na letošní festival už spatřilo světlo světa, brněnské šaliny a výlepní místa pomalu začínají zdobit plakáty letošního festivalu. Reklamu na festival při troše štěstí potkáte nejen na ulicích, ale také na sociálních sítích. Současně probíhá i propagace na kontaktních akcích, skupina organizátorů měla stánek nejen v MUNI zóně na Brněnském Majálesu, ale také na Studentském majálesu v Brně. Pro ty, kteří se na okamžik zastavili, měli připravené hry a informace jak k festivalu letošnímu, tak i k těm předchozím.

Jak je vidno, propagace festivalu jede na plné obrátky. O to víc je třeba práce na jeho obsahu a organizaci. Nedlouho po skončení přihlašování filmů na festival proběhla dramaturgie, kde studenti spolu s odbornou porotou vybírali, který z filmů bude promítán na festivalu. Rozhodujícím slovem však v tomto případě disponovala porota. Vzhledem k tomu, že se letos na festival přihlásilo opravdu velké množství filmů, bylo hledání konsenzu o to náročnější. Konkrétně z interních filmů, tedy těch které tvořili sami studenti organizátoři, postoupily do sekce soutěžní čtyři snímky a dva snímky do sekce nesoutěžní. Letošní ročník je netradičně zařazen do programu jiného festivalu, a to festivalu MUNIFESTO, jenž je pořádán v rámci oslav 100. výročí založení MU.  Proto se také tvůrci museli vypořádat s netradiční podmínkou pro účast v soutěžní sekci, kterou bylo zabudování odkazu na Masarykovu univerzitu do filmu.