Noc vědců 2018

31. 10. 2018

V pátek 5.10.2018 proběhla tradiční akce Noc vědců, v rámci které univerzity otevírají brány výzkumu a představují ho veřejnosti v zábavné formě. A jak tomu tradice chce, součástí akce byla i v rámci fakulty informatiky naše laboratoř LEMMA.
Tento ročník jsme měli celkem čtyři týmy, jedno pevné stanoviště na FI, kde se promítalo to nejlepší z Filmových festivalů fakulty informatiky s následnou diskuzí, a tři mobilní týmy s dvojím úkolem. Zaprvé jsme na všech fakultách prezentovali možnosti, které nám LEMMA, potažmo univerzita, dává. Dělali jsme rozhovory, představovali techniku, prezentovali se. Náš sekundární úkol byl natočit dostatek materiálu a udělat výstup na celouniverzitní a fakultní promo pro příští rok! K tomu jsme ještě přihodili pár fotek, aby byl report kompletní.
Celkově to byla velmi vyvedená a dobře zvládnutá akce a my už se těšíme na její další ročník.