Noc vědců 2015

14. 10. 2015

V noci 25. září opět proběhla napříč fakultami Masarykovy univerzity Noc vědců, na které si její návštěvníci mohli zábavnou formou přiblížit různé oblasti vědy. Laboratoř LEMMA se, ostatně jako předchozí rok, do této akce zapojila a na dvou stanovištích prezentovala svou práci.

Prvním stanovištěm byla přednášková místnost D3, ve které probíhalo promítání těch nejlepších snímků z posledních ročníků Filmových festivalů Fakulty informatiky, vytvořené studenty Masarykovy univerzity v rámci předmětů PV110 a PV113. Diváci měli možnost shlédnout snímky různých žánrů a zaměření a pokud chtěli, mohli si na přání nechat pustit jakýkoliv film z libovolného ročníku festivalu.

„Natoč se sám” – tak zněl název druhého stanoviště v D1, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet metodu klíčování před zeleným pozadím, konkrétně předpověď počasí. Po vyzkoušení dostal každý účastník lístek s odkazem na webové stránky, odkud si svůj výstup mohl později stáhnout a shlédnout jej z pohodlí svého domova.

Akce byla poměrně úspěšná a již teď se těšíme na další ročník.

Tonda a Marián