Noc vedcov 2016

12. 10. 2016

V piatok, 30. 9. otvorili fakulty Masarykovej univerzity svoje brány verejnosti pri príležitosti Noci vedcov - udalosti, na ktorej prezentovali prácu jednotlivé laboratóriá a aj obyčajný človek mohol bližšie nahliadnuť, čo sa za ich prácou skrýva a vyskúšať si množstvo zaujímavých aktivít.

Fakulta informatiky nebola výnimkou a stanoviská laboratória LEMMA nemohli chýbať. Tento rok sme obsadili prednáškovú miestnosť D1, ktorá sa zmenila na televízne štúdio, v ktorom sa návštevníci mohli oboznámiť s kľúčovaním a vyskúšať si, aké to je moderovať počasie. Následne dostali papierik s odkazom na web stránku, na ktorej mohli po víkende nájsť svoje video a stiahnuť si ho.

V prednáškovej miestnosti D3 sa tradične premietali tie najlepšie snímky z uplynulých ročníkov Filmového festivalu FI MU. Tento rok bolo však premietanie filmov obohatené hodinovou diskusiou s ich režisérmi a tvorcami, o ktorej dúfame, že si rok čo rok získa viac a viac priaznivcov.  Táto noc znova naplnila naše očakávania. Tešíme na na Vás opäť o rok!

MR & Mishka