Naučná výprava do hnízda České televize

26. 11. 2014

Dne 26.11. jsme spolu s panem docentem Sojkou navštívili prostory České Televize v Brně. Exkurze byla vedena zajímavou a poutavou formou. Nejdříve nám tisková mluvčí TS Brno, paní Hana Orošová, představila projekty, které se zde realizují. Následovala prohlídka studia, kde se odehrává natáčení seriálů a taky zpravodajské studio, kde probíhá přímý přenos.

V ČT nás provedli všemi důležitými místy, jako například režie, zvuková režie a střižna. V rámci exkurze nám názorně ukázali techniku a nakonec jsme si mohli vyzkoušet, jak funguje natáčení předpovědi počasí. Exkurze trvala dohromady kolem dvou hodin, které utekly jako voda a tuto exkurzi bychom určitě doporučili všem, kteří se zajímají o samotné natáčení.

Jana Čecháčková, Gabriela Podolníková