LEMMA in da Texas

11.10.2015


Každý z členů laboratoře strávil letošní prázdniny po svém. Já jsem se vydala na dlouhou cestu přes oceán až do spojených států – konkrétně města Houstonu. Mým cílem bylo užít si léto u vody (teda, chtěla jsem říct “těžce pracovat na bazénu jako plavčík”), vydělat si peníze a procestovat Ameriku. Ale protože mi mé filmové srdce nedalo spát ani po dobu pracovní doby, rozhodla jsem se, že natočím film. Ze svých spolubydlících – Anetky a Romana – jsem udělala štáb, ze svých amerických kamarádů – Savannah, Nunu a Andrewa – jsem udělala herce. Už stačilo jen napsat scénář a jít točit. Celková doba natáčení byla překvapivě krátká – vlezli jsme se do necelých 5 hodin. Použili jsme celkem tři lokace, mezi kterými je i známá Chase Tower – nejvyšší mrakodrap v centru Houstonu. (Tímto bych ráda poděkovala místní security, že nás vyhodili až po dokončení posledního záběru.) S celkovými náklady na film jsme se vlezli do 200$ – především za pronájem auta a oběd pro celý tým.
Tento krátký film je příběhem o životě, přátelství a změně. Na obrázku vidíte hlavní hrdinku Samanthu (=Savannah), která tuto story vypráví ze svého úhlu pohledu. O čem film přesně je a co v něm uvidíte si nechám jako překvapení. Jediné, co bych snad mohla říct, je, že mým cílem bylo především uvést diváka do děje pomocí dialogu dvou lidí – proto je převážná část filmu tvořena rozhovory.

Ráda bych tvorbou tohoto filmu poděkovala laboratoři LEMMA, která mi umožnila dílo zrealizovat. (zapůjčení fotoaparátu Canon 600D po dobu prázdnin)
Janča